12
Jan
14

SHARJAH

(Infoks, et lisasin eelmisesse postitusse ka pildid)

Dubai kõrval paiknev Sharjah (linnad ongi kokku kasvanud) on kõige konservatiivsem emiraat, aga seninähtutest ka kõige rohkem räämas ja põhiliselt indialastest koosneva rahvastikuga, vähemalt selle nn muuseumide linnosas. Üldse on AÜE elanikest etnilisi araablasi vaid 13%. Indialasi,  pakistaanlasi ja bangladešlasi kokku ca 60%, teistest Aasia riikidest inimesi 16% ja nn lääne inimesi ca 8%.  Iga naise kohta on 2,5 meest. Selleks, et soodustada nn päris-päris elanike arvu mittevähenemist, on neil palju soodustusi. Näiteks omavahel abielludes saavad nad šeigilt 250000 AED (ca 50000EUR) ja (väidetavalt) maja või korraliku korteri. Kõikidel muudel AEÜ elanikel ei ole selleks päris-päris kodanikuks võimalik kunagi saada. Ja väga terve pead sa siin ka olema, sest iga kahe aasta tagant viisat pikendades tuleb läbida tervisekontroll. Ja mitteläbinu saadetakse tingimusteta maalt välja. Isegi siis, kui tal reaalselt polegi kuhugi minna. Seega, olge terved ja tegutsege riigi ja šeigi hüvanguks, maksuvabalt!!! Mis meelitabki siia palju investoreid ja äritegijaid. Ka kõigis neis lõpututes kõrghoonetes on põhiliselt officid.

Meie läksime Sharjahi just muuseumide pärast. Esimeseks külastasime Pärimusmuuseumi (ERM-i kohalik vaste, ainult 100 korda väiksem), mis andis üsna ülevaatliku pildi sellest, kuidas siinkandis  kunagi on elatud. Palju oli meile tuttav juba Omaanist. Saime aga näiteks teada, et kohalikke majade ehitamiseks kasutati vanasti ka koralle.

Image

Oli üsna huvitav ja väga külm, sest igas väikeses ruumis töötas täie võimsusega ligi kolmemeetrine A/C süsteem.

Teine põnev muuseum oli väike kalligraafia muuseum. See kunst on Araabiamaades väga levinud ja aastasadadega täiuslikkuseni lihvitud.

Image

 

 Image

Image

Image

Kolmas külastatav muuseum oli endises turuhoones paiknev Islami Tsivilisatsiooni Muuseum.

Image

Image

See on väga suur kompleks, mis hõlmab kõiki teadusi, mida araabiamaad on mõjutanud: maateadus, astroloogia, arstiteadus, mehhaanilised seadmed jne. Lisaks veel islami levik, koraan, usukombed ja traditsioonid, mošeede ehitamine, taas kalligraafia, ka kangad, nõud, ehted, relvad jms. Huvitav oli fakt, et teejoomine tuli Araabiasse …..Venemaalt. Poleks ise küll pakkunud.

Igatahes oli muuseumis peale meie selle kolme tunni jooksul veel umbes viis inimest. Ilmselgelt ei ole muuseumid Dubai ja Emiraatide külastamise põhieesmärk. Aga huvitav oli see küll ja taas veidi silmaringi avardav.

Ja nüüd on meil väike RANNAPuhkus plaanis. Vesi on küll külm ja ilm ka mitte liiga palav, aga mõned päevad lihtsalt olla, mitte midagi planeerida ja otsida, tundub üsna mõnus. Edasi ootab taas Dubai ja loomulikult ka ostufestival.

Advertisements

1 Response to “SHARJAH”


  1. 1 Kristi
    January 16, 2014 at 12:48 pm

    Huhh, on ikka toretsevad kõrghooned küll-päris võimas:-)
    Kohtusin nädala eest Siretiga ja üllatusega sain teada, et teie järjekordne maailmaavastusretk kohe-kohe lõppemas…Nautige veel allesjäänud aega ja olge valmis kohtuma üsnagi krõbeda pakasega:-)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Recent Comments

pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2
Liilia Virves on Muscat

Categories

Advertisements

%d bloggers like this: