03
Jan
18

IGUAZU (Argentina)

Uus aasta algas meil Iguazus.

DSC02039

DSC02041

Siialendamise eesmärk oli ära näha üks maailma suurimatest jugadest – Iguazu juga (Victoria on veidi laiem, aga Niagara oluliselt väiksem). Koht ise paikneb kolme riigi ristumiskohal ja nii on siin korraga võimalik näha Argentiinat, Brasiiliat ja Paraguaid.

DSC02032.JPG

Joad paiknevadki 2/3 ulatuses Argentiinas ja ülejäänu Brasiilias. Linnakese paremad päevad olid ilmselt kuskil selle sajandi algusepoole, sest märke turistisõbralikkusest ja linnakaunistamisest on veel märgata. Aga praegune majanduslangus ja inflatsioon on ilmselgelt soodustanud asjadele käega löömist. Nii on näiteks jõelaev katki ja roostes, piirimärgid räämas ja hinnad ei ole enam trükitud, vaid pliiatsiga kirjutatud. Isegi turismiinfo poolt antud bussipileti hind on sõitmise hetkeks suurenenud.

Käime jugasid vaatamas kahel päeval. Loodusparki jõudmine/pääsemine on omaette teema ja meiesugusele gringole kordades kallim, kui kohalikule. Aga ilmselt on asjad lihtsad, selged ja odavad vaid keeleoskajatele. Kõik teiste keelte ja rahvaste esindajad peavadki pingutama ja maksma. Siiski on vähemalt teise päeva pargipilet eelmise päeva templi ja passi esitamisel poole odavam (küll enam mitte kolmas päev, sest niikaua lihtsalt ei olda ilmselt).

Jugade ala tohutu laius on hämmastav ja mingites kohtades oledki rohkem kui 200 kraadi ulatuses jugadest ümbritsetud. Jugasid on võimalik imetleda eri tasanditelt ja liikumine on püütud teha üsna lihtsaks. On väikesed siserongid, erinevad matkarajad ja metallteed jõgede kohal.

Esimesel päeval teeme nn alumise…

DSC02051

DSC02053

ja ülemise ringi ehk näeme jugasid alumiselt tasandilt ja siis liigume jugade kohal veeväljadel.

DSC02071

DSC02080

 

DSC02090

Lisaks teeme ligi 7km matka läbi vihmametsa ühe väiksema joa juurde, kus võimalik ennast ka vette kasta. Ilm on väga palav ja õhk niiske, aga õnneks on enamus matkarada puude varjus. Teel näeme erinevaid linde, kilpkonna rajal ja ühte suurt sisalikku, kes just väiksemat sorti mao kinni püüdnud.

DSC02070

DSC02060Ja lõpuks siis soovitud suplemiskogemus.

DSC02067

Kõige võimsam on koht nimega Kuradi kurk, mille lähedusse jõudmiseks tuleb pikalt veevälja kohal kõndida. Tasapisi hakkab kostuma mürinat, õhk on üliniiske ja täis pritsmetesambaid. Vaated on tõesti imelised ja mulje ülivõimas. Poole tunni pärast lisandub mürinat ja vett veelgi ja saame korraliku troopilise vihmahoo osaliseks. Sadu kestab tunde ja eriti kuhugi peituda ei ole. Saju vaibumisel otsustame korrata eelmise päeva alumist ringi, et veelkord kogu jugadealala imetleda. Saame peaaegu lõpuni, kui algab uus vihmahoog. Koju jõuame läbimärgadena ja oleme rahul, et vähemalt esimene päev meid vihmata jättis.

DSC02094

DSC02092

Täna vihmasadu jätkub ja nii on taas mahti blogi kirjutada ( kirjutamine läks kiiresti, aga piltide laadimisele kulus kehva netiühenduse tõttu pea kogu päev ja seetõttu ka vähe pilte) ja edasist planeerida. Rein hakkab siiski juba tugevalt infotuse märke ilmutama ja edasise osas senist vähestki entusiasmi kaotama. Kindel on, et siit liigume homme Iguazu Brasiiliapoolsesse linna (hoidke pödlaid et piiridel asjad sujuks, sest Argentiinasse jõudmise templit meil ju pole) Ja sealt lendame paari päeva pärast Rio de Janeirosse edasi. Seega umbes jaanuari kskpaigani on plaanid siiski olemas. Edasi hetkel ei tea.

Soovime meie poolt kõigile lugejatele/kaasaelajatele HEAD UUT AASTAT!

Advertisements


Recent Comments

pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2
Liilia Virves on Muscat

Categories

Advertisements

%d bloggers like this: