06
Jan
18

IGUAZU Brasiilia pool

Brasiiliasse saime kenasti. Võtsime hotellist takso ja kuigi meil polnud Argentiinsse sisenemise templit, piisas siiski selgitusest, et tulime Uruguaist katamaraaniga. Migratsiooniametnik rääkis isegi inglise keelt, kuigi igaks juhuks olin meie selgituse google translateriga hispaaniakeelde tõlkinud, et seda piiril vajadusel näidata. Kiirelt uued Brasiilia templid ja olimegi tsivilisatsioonis tagasi. Brasiilia Iguazu pool erines linnapildiliselt ja arenguliselt Argentiina poolsest linnast oluliselt: puhtam, ilusam, rohkem korras, suurem (hüdroelekktrijaamade majandus) lihtsam ja ka odavam.

Pealelõunal sõitsime bussiga linnuparki. Park on üsna suur ja väga heas korras. Kuidagi on tekitatud mulje, et linnud elavad oma loomulikus keskkonnas, ainult et seda on võimalik VÄGA lähedalt jälgida. Nii vaatlesimegi pikalt erinevaid papagoilisi, kullilisi, toucaneid (ei tea, kas ek. ka miski nimetus?), kaasuare jm. Lisaks on eraldi suur suletud ala liblikatele ja kolibriidele. Ja kõige omapärasem on tohutusuur aarade puur, kus ca poolsada sinisekollast või punasinist lindu inimeste peade kohal ühest kohast teise lendavad. Eriti kui toitu pannakse, siis vihisevad need üsnagi suured linnud kiirelt ja pealähedaselt ühest kohast teise.

DSC02116

DSC02118

(peegel!)

DSC02125

DSC02124

DSC02127

Pargis saab veel näha madusid, hiidämblikku ja erinevaid kilpkonnalisi. Kõik kokku väga huvitav.

Viimane täispäev oli meil planeeritud jugade Brasiilia poolseks imetlemiseks. Kuigi mingil hetkel mõtlesime, et kas ja miks, siis järgides erinevaid soovitusi otsustasime siiski, et olles juba siinkandis, võtame me elamusest maksimumi. Taas pikk bussisõit palavuses ja kohal me olimegi. Siinpoolne külastuskeskus sarnanes laulupeo ajal lauluväljakule jõudmisega. Inimesi oli tohutult ja sabatada tuli piletiostuks, parki pääsemiseks ja jugadebussile mahtumiseks.

DSC02132

 

Kuigi kõik on tegelikult üsnagi hästi korraldatud ja suhteliselt lihtne, kulub jugade juurde jõudmiseks ligi tund. Vaev on seda väärt. Esimese üllatusena on vesi sedapuhku hoopis pruunikas.

DSC02140

DSC02129

DSC02130

Ilmselt on see tingitud eelmiste päevade paduvihmadest, mis põldudega asendatud vihmamaetsade alalt punakat pinnast kaasa toob.

Teiseks on Brasiilia poolelt laiem üldpilt kogu alale. Siin on küll ainult üks pikk rada, mis aga võimaldab väga erinevaid vaateid. Lõpetuseks on rajatud rada ka “kuradi kurgu” lähedasemaks vaatlemiseks. See on koht, kus veepritsmete pilv kastab läbimärjaks kõik kõndijad. Loomulikult ei uskunud me eelnevaid keebimüüjaid, aga pärast 10t sammu oli selge, et rahulikuks kõndimiseks ja vaatlemiseks on vihmakeep (ikka see laulupeo omaJ) hädavajalik. Õnneks toimus selle raja alguses ka omamoodi recycling süsteem ja nii ajasime ka endale juba niisked keebid selga – vähemalt riided ja kott jäid poolkuivaks. Päris lõpus viib lift üles otse kurgu kõrvale ja see lähivaade tohutule sädelevale ja päerlendavale veemassile on ikka väga eriline!

DSC02144

DSC02150

DSC02151

Järgmisel hommikul lennukiga Rio de Janeirosse!

Advertisements

0 Responses to “IGUAZU Brasiilia pool”  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Recent Comments

pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2
Liilia Virves on Muscat

Categories

Advertisements

%d bloggers like this: