09
Jan
18

RIO DE JANEIRO 1

Rio de Janeiro ja eriti Ipanema ja Copacabana peale mõeldes kujutatakse alati ette päikeselisi randu. Ärge meid kadestage, ka meie kujutame seda ette. Sest tegelikult on ilm pea koguaeg pilves ja aegajalt ka pikalt vihmane. Vihm küll segab, aga ega pidev kõrvetav päike tegelikult vist ka väga mõnus ei oleks.

DSC02159

(Ipanema ja taamal favela)

Elame Ipanema piirkonnas ja saabumise päeval jalutasime ka kohe randa vaatama. Kuna oli pilvine, siis arvasime, et ega me eriti inimesi ei näe. Täiesti ekslik arvamus. Tegelikult oli rand mõnulevaid ja suhtlevaid inimesi täis. Mõistsimegi, et selleks siinseks ülilõõgastavaks rannakultuuriks ju tegelikult päikest vaja ei ole (ja küllap seda on tegelikult piisavalt). Kokku saada, suhelda, ennast näidata ja teisi vaadata saab ju ikka. Jalutasime meiegi, nautisime kookosemahla ja dekodeerisime rannal toimuvat. Üllatab hinnatase. Kuigi tgemist on maailmakuulsa rannaga, on hinnad siin mõistlikud ja üldse mitte turistikad. Ja ega midagi uhket ja superfancit siin pole, kõik pigem nn kohaliku inimese järgi seatud. Järgmisel päeval olime ka ise rannas ja ligi pool tundi oli isegi päikest. Palju on igasugu asjadega kauplejaid, aga õnneks nad ei tülita kedagi ja lähnevad vaid siis kui selleks soovi avaldad.

66CDAB10-5DC0-49BC-9ED9-ADA06A41FDBF

DSC02165

1EEDE976-3A30-4620-A923-A5469B66B754

(Liivakottidest trepid, et õigest kohast kiiresti toolilaenutajani jõuda. Neid tehakse jooksvalt vastavalt vajadusele ja lagunemisele)

Pühapäeviti on nii Ipanemas kui Copagabanas üks teepool (3 sõidurada) kinni ja inimesed jalutavad, sõidavad millega iganes ja naudivad päeva. Õhtuti on mingid tegevused ja esinemised. Kahjuks sel pühapäeval sadas vihma ja nii rannas eriti midagi ei toimunud.

DSC02161

DSC02168

Aga meie lähipargis oli terve päeva taas käsitööliste turg. Vaatasime lette…

DSC02157

… ja capoeirat

DSC02171

…ja maitsesime miskit kohalikku toitu, mis pärit veel mustanahaliste kultuurist ja jõuab linna kuskilt kesk-Brasiiliast. Omapärane….

DSC02158

DSC02160

Juba praegu on oluline veebruariks toimuva sambakarnevali üritused. Nii pidi laupäeval toimuma rongkäik ja kontsert. Mingil teadmata põhjusel toimus/ jäi rongkäik varem ära. Ja kuigi inimesi oli tänavaäärtes palju, võeti tõkked mingil hetkel maha ja kogu inimmeri voolas kontserti kohta. Tee äärde olid üles seatud ka ekraanid (ja muidugi lõputd müügikohad), kus kõike jälgida sai. Läksime samuti liikuma, aga tohutu inimmassi tõttu eriti lähedale ei jõudnud. Küll saime aru, et Rio karneval õigel ajal on ilmselged kordades rahvarohkem ja ilmselt mitte päris meie jaoks. Huvitav kogemus igal juhul.

DSC02153

DSC02154

Asjadest aru saamine on siin mingil moel vist kõige keerulisem meie reiside jooksul. Lisaks keeleprobleemile mõjutab linnaelu ka see nn mõnulemise kultuur. Kuigi näiteks metrood on seoses olümpiaga laiendatud, siis kõik kaardid ja leheküljed annavad erinevaid metrooliine (ja ühendusi) ja tavapäraselt lihtsast metroosüsteemist arusaamine on siin raskendatud. Isegi metroopileti ostmine on paras ettevõtmine. Samas on siin tohutult bussiliine ja kõik linnaosad on kõigega ühendanud. Leia ainult tuhandete seast sobivad liinid üles ja saabki väga soodsalt ühest kohast teise.

Teine oluline teema on turvalisus. Üldiselt on veidi ebamugav pidevalt arvestada võimalusega röövitud saada. Ehteid ei kanna, kõik vähegi ebaoluline kodus, aga pilte tahaks ju teha ja korterivõtmest koos kotiga (ja suhtlemisvahenditega) ilma jäämine tundub hirmutav küll. Ka näiteks taksovõtmisel paluti seni kohvritega koridoris oodata, kuni takso saabus. Ja relvastatud turvamehed on kõikjal, isegi kirikus ja pisikese turismiinfo putka ees. Püüame olla ettevaatlikud ja loodame parimat.

 

Advertisements

0 Responses to “RIO DE JANEIRO 1”  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Recent Comments

pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2
Liilia Virves on Muscat

Categories

Advertisements

%d bloggers like this: