25
Jan
18

PORTO DE GALINHAS (Br)

Tagasi Euroopasse plaanisime tulla saksalate Condoriga, mis teeb soodsaid pikamaalende erinevatesse maailma sihtkohtadesse. Üheks neist on Recife Brasiilias. Ja Recife lähedal peaksid olema korallid ja snorgeldamiskohad. Nii lendamegi Riost Recifesse ja sealt edasi bussiga Porto de Galinhasse (PdG) ehk Kanadesadamasse (nimel tegelikult tugev orjandusaegne tagapõhi).

Linn ise töötab ja toimib täielikult tänu kohalikule turismile. Merepoolne osa koosneb pousada tüüpi majutuskohtadest, söögikohtadest ja poekestest. Hommikul valgub kogu inimmass randa: suhtleb, supleb ja sööb ja pärast kella kuute, kui pimedaks läheb, patseerivad kõik linnakese kolmel kaubandus/toitlustustänaval.

DSC02344

57D3657C-16CD-4A65-8992-FD1E120F6D65

Lisaks söömisele ja shoppamisele on veel igasugu muid lõbustusvõimalusi. Üks on mööda linna jalutavad lapstrummarid, kel kaasas ka üks või kaks kostümeeritud lapsesinejat. See meenutab (kõlaliselt)veidi Rio sambaüritusi aga tegelikult on tegemist lihtsalt aktiivsete rahapommijatega (eriti lastega peredelt). Teine omapärane esineja on igal õhtul ühe platsi nurgas endaga (st nukuga)sensuaalset sambat tantsiv kutt. Ja alati on seal ümber inimesed, kes pildistavad ja filmivad. Tegin lõpuks minagi teie jaoks pildi, kuigi igasugu tänavatel toimivtest rahateenimisvõimalustest tundus see kuidagi eriti sürr.

F5436044-8BE3-4105-B495-6913FCEE0DFC

Rannaelu erineb Rio omast üksjagu. Esiteks ei ole eriti toolide ja päikesevarjude laenutajaid, vaid kogu atribuutika kuulub rannas tegutsevatele söögikohtadele, kus süües (hiiglaslikku kalapraadi) saad toolid ja varju pealekauba. Teiseks dikteerib rannaelu tõus ja mõõn. Juba Recife lennujaamas saime broshüüri, kus igapäevased tõusu ja mõõna kellaajad täpselt sees. Mõõna ajal saab snorgeldada ja nn naturaalsetes basseinides lihtsalt kalu vaadelda. Tõusu ajal saab lainetes hüpata ja surfata. Vesi on ligi 30 kraadi ja võimaldab seda kõike teha kaua ja põhjalikult. Rein snorgeldabki entusiastlikult iga päev tunde, aga korallrifid on vähekaitstud ja turistipaatide poolt üsna ära küntud ning erinevaid kalaliike on suhteliselt vähe leida. Mõõna ajal tekkivates looduslikes basseinides kalade vaatlemine on PdG-s “must” Mulle tundub see liigselt turistilik tegevus, aga Rein on entusastlikum. Loodusalvurite poolt korraldatud massiliikumine algab umbes kell 11. Selleks, et selles tegevuses ametlikult osaleda, tuleb umbes kell 10 sappa võtta, et lunastada käepael (tasuta), mis annab sulle õiguse koos 74 teise inimesega riided peakohal läbi mere kahlata, et siis 25 minutit sarnaseid (ja ilmselgelt toitmist ootavaid) kalu vaadata.

DSC02345

Minul kaldal tekkib veidi piibellik visioon Moosessest ja iisraellastest läbi punase mere minemas ja Reinu kommentaar pärastiseks on, et kõik sama, mida ise näha saab mõnes väiksemas kohas. Aga huvitav ikka, vist!?

6205C1CE-68E6-411E-8D62-EEDF6B7541B8

Juba mõnda aega on olnud tunne, et hoolimata sellest, er Rio meile väga meeldis (kindlalt seniste kohtade TOP 3-s) ja Brasiilia samuti, on mõte täielikult ainult portugalikeelses Brasiilias edasiste seikluste ettevõtmisest mitte väga innustav. Kuna ka Reinu pea on juba rohkem täis  koduseid projekte, siis otsustame me siinkohal oma reisi lõpetada.   Porto de Galinhas – Recife – München – Riia – Tallinn.

Praeguseks olemegi juba sipsti Tallinnasse jõudnud 🙂

Aitäh kõigile, kes meie tegemiste vastu huvi tundsid. Mulle väga meeldis meie reisi emotsioone teiega jagada!

Siin veel meie viimneõhtusöögihetk!

121BFBB4-0829-4586-AA02-390421D3BD1D

Advertisements

0 Responses to “PORTO DE GALINHAS (Br)”  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Recent Comments

pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2
Liilia Virves on Muscat

Categories

Advertisements

%d bloggers like this: