02
Feb
20

Mekongi delta

Kaheks viimaseks Vietnami päevaks on meil planeeritud Mekongi deltaala külastamine. HCM-st korraldatakse sinna erineva pikkusega tuure nii suure bussiga, väiksema seltskonnaga, kui ka erareise.  Meie kasutasime erareisi varianti, et saaks liikuda omas tempos ja enda soovidest lähtuvalt. Tegelikkuses on siiski tegemist pigem massiturismiga. Kuhu lähed, mida vaatad, kus, mida ja kui palju sööd ja kus linnas ööbid, on kõigil variantidel üsna sama. Mulle selline reisimisviis eriti ei meeldi, aga võib-olla oleks muidu  jäänud kipitama, et turismiraamatute nr 1  Vietnamis vaatamata jääb.

Hommikul kell 9 on auto koos juhi ja giidiga hotelli ees ja seiklus võib alata. Autojuht on sümpaatne, kogenud ja rahulik. Giidiks on meil üle 80-aastane värvikas ja rõõmsameelne vanahärra. Ta alustab hoogsalt seletamist ja alguses tundub, et saame isegi suhelda, aga mida aeg edasi, seda enam mõistame meie, et üle 20% me üksteisest aru ei saa. Meie tema selgitustest ja tema meie küsimustest. Sellest on kahju, sest tahaks just uurida looduse, teel märgatud asjade ja kohalikke kommete kohta. Vaatame ja mõistatame siis ise. Liiklus on tihe, kuigi väidetavalt seoses TET-i ajaga ikkagi veel rahulikum, etiti meie suurlinnast välja suunal. Mõne tunni pärast jõuame suuremasse linna, kus kõik turistid jõelaevadele laaditakse ja alustatakse nende vedamist ühelt saarelt teisele ja ühest vaatamisväärsusest järgmiseni. Külastame kookossiirupist kommide valmistamise töökoda, vaatame maoveini purki, kõnnime mingis puuviljaaias, sõidame hobusega külavahetiiru, sööme tohutus söögikompleksis kohalikku jõekala,

2020-01-28 12.42.33

sõidame veel ühe paadiga ja veel ühe paadiga. Vahepeal peatume veel teejoomiskohas ja puuviljamaitsmise kohas, kus esitatakse turistidele ka kohalikku muusikat. Meie giidist härrasmehele annab tema pikaajaline töökogemus ja vanusest tulenev enesekindlus mõningaid privileege ja kokkuvõtteks sujuvad kõik paadi jm transpordi vahetused kiiresti ja mugavalt. Veidi kahju on sellest, et vanahärra kõik need paatidesse ja taas välja ronimised meiega kaasa peab tegema. Silmnähtavalt on see tema jaoks keeruline ja ronimisele ei tule kasuks ka hiljutine väike motikaavarii, kus üks jalg vigastada sai. Õnneks on vanahärra ise sõbralik ja ülipositiivne ja nii meie ise, kui teised giidid aitavad teda meelsasti.  Pärast paadiretki sõidame veel umbes 70 km ja poolteist tundi (ummikud ja motikad) ööbimiskohta. Ja sealt edasi õhtusöögikohta. Meie mõlemi elus on söömisega seoses tegemist üsna erakordse päevaga, kuna lisaks tugevale hommikusöögile oleme saanud seitsmest eri roast koosnenud lõuna ja nüüd ootab meid ka seitsmest roast koosnev õhtusöök. Tavaliselt piirdume reisides hommikusöögi, kerge päevase näksi (kui pole liiga palav)  ja üheroalise õhtusöögiga. Ilmselgelt vajab turist Vietnami turismikompaniide arvates rahuloluks palju toitu. Õhtu kulminatsiooniks kingib vanahärra Reinule kohaliku mustriga särgi, mille palub järgmisel päeval selga panna.  Sellelaadseid särke kannavad paljud turistid ja osadel gruppidel on isegi ühine sarnane vorm. 2020-01-29 07.04.32

Järgmisel hommikul alustame uue särgi ja uute paadireisidega. Seekord suundume ujuvturule (Vietnami atraktsioon nr 1), kus suurematelt paatidelt müüakse hooajalisi puu- ja juurvilju. Hetkel siis eriti palju arbuuse, ananasse ja sibulat.

2020-01-29 08.01.29

TET-iga seoses on kauplejaid vähe ja kohalikke ostjaid samuti. Kõige rohkem on turiste. Peale tiiru ujuvturul liigume edasi kõrvalkanalisse. Peatume järgmise aia juures, kus saame taas puuvilju maitsta, teeme aias tiiru, saame teada mõned taimed ja viljad, toidame tiigikalu ja näeme, kuidas riisipaberit ja riisinuudleid tehakse.

2020-01-29 09.53.09

Maitsen veel midagi eksootilist – pilt nende pakendist !!! Võite arvata:)2020-01-29 09.59.10

Ja siis alustame tagasisõitu. Teele jääb veel lõunapausi koht suures turistidetoitlas, kus juba tavapärase seitsme roaga lõunakomplektis maitseme küpsetatud magusat riisipalli.

2020-01-29 13.20.31

Pärastlõunaks olemegi HCM-s tagasi, et järgmisel hommikul alustada 12 tunnist lendu Helsingisse.

Kokkuvõtteks jättis Vietnam meile väga hea mulje: sõbralikud inimesed, abivalmis teenindajad, maitsvad toidud, soodsad hinnad, inglisekeele suhtlemisoskus (vajalik mõista, et arusaadavam on sõna esimene pool ja teine osa tuleb oletada), põnev kultuur ja arenenud digilahendused. Ja eriti hea mulje jäi Huest ja Hoi Anist kogu nende õitsvas TET ettevalmistuses.

Soovitame kindlasti Vietnami!

2020-01-17 14.06.23


0 Responses to “Mekongi delta”  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Recent Comments

Sille on Hue
pomole on SAO PAULO 1
Sille on SAO PAULO 1
Kristi on SHARJAH
Sille on Muscat 2

Categories


%d bloggers like this: